2. Etap Su Kuyusu 2021

2. Etap Su Kuyusu 2021

Afrika’nın Renkleri Derneği olarak Afrika Çad’ın Sahra Çölü bölgesinde 20 su kuyusu açtık.

Afrika’nın yaşadığı en büyük problemlerden biri olan su sorununu çözüp, bölgenin geleceğine umut olmak için, siz değerli bağışçılarımızla, ihtiyacı olan bölgeleri temiz su ile buluşturuyoruz.

Derneğimiz, Şubat 2021’de bağışçılarımızın değerli destekleri ile Afrika’nın en ihtiyaç sahibi ülkelerinden Çad’ın Sahra Çölü bölgesinde 20 su kuyusu açtı.

Çad’ın başkenti Encemine’ye 7-8 saat uzaklıktaki çöl köylerinde açtığımız su kuyuları, bölge halkı için umut kaynağı oldu.

 

Bölge halkı kuyuların açılışını zılgıtla kutladı.

Açtığımız kuyularla, daha önce saatlerce yol yürüyerek ya da yağmur sularını depolayarak suya ulaşmaya çalışan bölge halkının sevincini hep birlikte paylaştık.

Kuyuların açılışının ardından Afrikalılar, zılgıtlar çekerek mutluluklarını ifade etti ve su kuyuların açılmasını kutladı.

300-900 arası nüfusu bulunan köylerde, açılışın ardından temiz suya ulaşan çocukların mutlulukları da görülmeye değerdi.

Kahraman şehitlerimizi unutmadık

Daha önce Mart 2020’de İdlib şehitlerimiz adına su kuyuları açmıştık, pandemi sonrası ilk su kuyusu projemizde de şehitlerimizi unutmadık.

Bağışçılarımızın destekleriyle açılan kuyularımızda, 9 Aralık 2019’ta Şırnak’ta EYP patlaması sonucu şehit olan Patlayıcı İmha Uzmanı Jandarma Astsubay Üstçavuş Esma Akgül Çevik ve 4 Kasım 2016’da Fırat Kalkanı Harekatında, DEAŞ terör örgütüyle mücadele ederken PYD terör örgütünün havan saldırısı sonucunda şahit olan Yüzbaşı Alper Kocaman adına su kuyusu açtık.

Ekibimiz açılışta hazır bulunan köy sakinleriyle şehitlerimiz adına dualar etti.

Fotoğraf ve videoları, sertifikalarla birlikte bağışçılarımıza gönderiyoruz

Açılışlar esnasında çektiğimiz kuyu videolarını ve fotoğraflarını, içerisinde kuyuların koordinatı, köy nüfusu, şehir merkezinden uzaklığı, derinliği gibi bilgilerin yazılığı olduğu Kuyu Sertifikalarımızla birlikte bağışçılarımıza teslim ediyoruz.

Bu vesile ile 2. etap su kuyusu projemizi tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

Bu etabımızda adına su kuyusu açtığımız şehitlerimiz:

Şehit Yüzbaşı Alper Kocaman

Şehit Astsubay Üstçavuş Esma Akgül Çevik

Whatsapp İletişim Hattı
İletişim Hattı
Afrika'nın Renkleri Derneği
Merhabalar 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?