4. Etap Su Kuyusu Nisan 2022

4. Etap Su Kuyusu Nisan 2022

Afrika’nın Renkleri Derneği olarak sizlerin desteğiyle binlerce insanın, Ramazan ayına temiz suya ulaşarak girmiş olmasının mutluluğunu yaşıyoruz.

Afrika’nın Renkleri Derneği olarak Afrika Çad’ın Sahra Çölü bölgesinde 8 su kuyusu açtık.

Afrika’nın yaşadığı en büyük problemlerden biri olan su sorununu çözüp, bölgenin geleceğine umut olmak için, siz değerli bağışçılarımızla, ihtiyacı olan bölgeleri temiz su ile buluşturuyoruz.

Derneğimiz, Nisan 2022’de bağışçılarımızın değerli destekleri ile Afrika’nın en ihtiyaç sahibi ülkelerinden Çad’ın Sahra Çölü bölgesinde 8 su kuyusu açtı.

Çad’ın başkenti Encemine’ye 7-8 saat uzaklıktaki çöl köylerinde açtığımız su kuyuları, bölge halkı için umut kaynağı oldu.

 

Bölge halkı kuyuların açılışını zılgıtla kutladı.

Açtığımız kuyularla, daha önce saatlerce yol yürüyerek ya da yağmur sularını depolayarak suya ulaşmaya çalışan bölge halkının sevincini hep birlikte paylaştık.

Kuyuların açılışının ardından Afrikalılar, zılgıtlar çekerek mutluluklarını ifade etti ve su kuyuların açılmasını kutladı.

300-900 arası nüfusu bulunan köylerde, açılışın ardından temiz suya ulaşan çocukların mutlulukları da görülmeye değerdi.
Açılışlar sonrasında köy sakini kadınlara ve çocuklara bağışçılarımızın gönderdiği hediyeleri ulaştırıp çocuklarla doyasıya oyunlar oynadık.

Kahraman şehitlerimizi unutmadık

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Irak sınırında bulunan Batıntepe üs bölgesine, PKK’lı teröristlerin sızma girişiminde bulunması sonucu çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli (27) adına su kuyusu açtık.

Ekibimiz açılışta hazır bulunan köy sakinleriyle şehitlerimiz adına dualar etti.

Fotoğraf ve videoları, sertifikalarla birlikte bağışçılarımıza gönderiyoruz

Açılışlar esnasında çektiğimiz kuyu videolarını ve fotoğraflarını, içerisinde kuyuların koordinatı, köy nüfusu, şehir merkezinden uzaklığı, derinliği gibi bilgilerin yazılığı olduğu Kuyu Sertifikalarımızla birlikte bağışçılarımıza teslim ediyoruz.

Bu vesile ile 4. etap su kuyusu projemizi tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

Bu etabımızda adına su kuyusu açtığımız şehitlerimiz:

Şehit Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli

Merhum Polis Memuru Sema Şeker

Whatsapp İletişim Hattı
İletişim Hattı
Afrika'nın Renkleri Derneği
Merhabalar 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?