Ramazan 2023

Ramazan 2023

Afrika’nın Renkleri Derneği olarak sizlerin desteğiyle Afrika’da ve deprem bölgesinde on binlerce kişiye iftar ikramını ulaştırabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Afrika’nın Renkleri Derneği olarak yetim, öksüz ve muhacir çocuklarımız başta olmak üzere afrikanın 3 ülkesinde ve deprem bölgesi olan Hatay’ın farkı noktalarında onbinlerce kişiye iftar ikramında bulunduk.

Afrika Çad

Afrika Çad’ın başkenti Encemine’de her sene düzenli iftar verdiğimiz, adaklar kesip yemek ikramında bulunduğumuz ve sene içerisinde Kur’an-ı kerim, kıyafet ve oyuncak dağıtımları yaptığımız yetimhane ve medreselerde bu sene de iftar sofraları kurup binlerce çocuğumuzla birlikte iftar yaptık.

Afrika Sudan

Geçtiğimiz senelerde kıyafet ve kırtasiye yardımında bulunduğumuz sudanlı çocuklarımız için de bu sene iftar sofraları kurduk. Sudan’ın farklı köylerinde kurulan iftarlarda binlerce kişi birlikte iftar yaptı, bağışçılarımıza dualar etti.

Deprem Bölgesi Hatay

Derneğimiz gönüllü ekibi depremin ağır hasarlar bıraktığı Hatay Kırıkhan’da depremin ilk günü yapılan dağıtımların ardından kurulan sıcak yemek ikramının gerçekleştiği mutfaklar aracılığıyla binlerce insana yemek ikramında bulundu. Bölge halkının ihtiyaçları doğrultusunda dağıtımlar gerçekleştiren ekibimiz bağışçılarımızın Zekatlarını ve sadakalarını da çadır ve konteyner kentlerde kapı kapı dolaşarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Whatsapp İletişim Hattı
İletişim Hattı
Afrika'nın Renkleri Derneği
Merhabalar 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?