Hatay’a Hijyen paketleri ulaştırdık

Hatay’a Hijyen paketleri ulaştırdık

Hatay’a 9. Seferimizi Hijyen Paketleri için yaptık

Afrika’nın Renkleri Derneği olarak, 6 Şubat’ta meydana gelen depremin ardından, Hatay’daki varlığımızı bağışçılarımızın destekleriyle sürdürdük. Deprem dönemindeki dağıtımlarımız, Ramazan ayında yemek ikramlarımız, zekat dağıtımlarımız ve yaz aylarında temiz içme suyuna erişimde zorluk çeken depremzedelere haftasonları onlarca kamyon dolusu içme suyu ve okul döneminde 600 çocuğumuza okul çantaları ve kırtasiye malzemeleri ulaştırdıktan sonra şimdi de ailelere hijyen paketleri ve çocuklara atıştırmalık paketleri ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Ekiplerimiz, ihtiyaç taleplerine göre hazırlıklarını yapmak üzere Rafık Derneği ile iş birliği yaparak yüzlerce hijyen paketi ve atıştırmalık paketleri satın aldı ve paketlemelerini gerçekleştirdi. Önceden belirlenen ailelere Hatay’da ulaşıp yardımlarını teslim ederken, çocuklarla birlikte oyunlar oynayıp yanlarında getirdikleri oyuncakları hediye ettiler.

Afrika’nın Renkleri Derneği Başkan Yardımcısı Hüseyin Tuncabayın, yaptığı açıklamada, “Hatay’da yaşanan deprem felaketi sonrasında, bizler de dernek olarak elimizden gelen yardımı yapmak için 9. kez harekete geçtik. Bu ziyaretimizde de Rafık Derneği ile iş birliği yaparak, depremzedelere moral ve destek olmak adına hijyen paketleri, çocuklara atıştırmalık paketler ve oyuncaklar dağıttık. Amacımız, bu zorlu süreçte depremzedelerin yanında olduğumuzu hissettirmek ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek” dedi.

Paketlerin içerisine
“Sevgili çocuklar,
Elinizdeki paket size Afrika’nın Renkleri Derneği‘nin destekçilerinin hediyesidir. Bugün burada yanınızda olamamanın burukluğunu hissediyor ve sizleri sevgiyle kucaklıyorlar.
Geçmişte olduğu gibi bu zor günleri de el ele vererek birlikte aşacağız. Sizler güzel ülkemizin geleceğisiniz. Şartlar ne olursa olsun hep güçlü ve mutlu olmanızı diliyoruz.” mesajını içeren mektuplarımızı yerleştirdik.

Bu projelerde destek veren siz değerli bağışçılarımıza teşekkür ederiz.


Whatsapp İletişim Hattı
İletişim Hattı
Afrika'nın Renkleri Derneği
Merhabalar 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?