Hatay’ı yalnız bırakmadık

Hatay’ı yalnız bırakmadık

Bağışçılarımızdan aldığımız güçle Hatay’daydık.

Afrika’nın Renkleri Derneği olarak 6 Şubat’ta meydana gelen depremin ardından bağışçılarımızın destekleriyle Hatay’daki varlığımızı devam ettirdik. Deprem dönemindeki dağıtımlarımız, Ramazan’da yemek ikramlarımız ve zekat dağıtımlarımızın ardından yaz aylarında temiz içme suyuna ulaşmakta zorluk çeken depremzedelerin ihtiyaçlarını her hafta sonu mahalle mahalle, sokak sokak kapı kapı gezerek gidermeye çalıştık.

Ekiplerimiz İhtiyaç taleplerine göre hazırlıklarını yapıp, hafta sonları binlerce paket 4×5 Litrelik içme sularını ulaştırdı. Eğitim Öğretim döneminin açılmasıyla birlikte taleplere göre listelerini hazırlayıp okul çantası ve kırtasiye malzemelerini 600 çocuğumuza ulaştırdı. Çantaların içerisine  ‘’Güzel günlerde yine geleceğiz, birlikte oyunlar oynayacağız’’ sözünü verdiğimiz mektuplarımızı yerleştirdiler.
Ekiplerimiz sahipsiz kalan kediler ve köpeklere kol kanat geren depremzedelere, talepleri doğrultusunda yüzlerce paket mama desteğinde bulundu. Çadırlarda ve Konteynerlerde kalan depremzedelerin deprem sonrası sayıları artan yılanlardan korunabilmesi için gönüllülerimizin özenle paketlediği Kükürtleri ulaştırdı.
 

Bizlere bu projelerde destek veren siz değerli bağışçılarımıza teşekkür ederiz.


Whatsapp İletişim Hattı
İletişim Hattı
Afrika'nın Renkleri Derneği
Merhabalar 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?