Kahramanmaraş Depremi- Kırıkhan 2023

Kahramanmaraş Depremi- Kırıkhan 2023

 “Yanındayız”

Afrika’nın Renkleri Derneği olarak 6 Şubat Pazartesi günü yaşanan 7.8 ve 7.5 büyüklüğündeki Kahramanmaraş merkezli ama 13 şehri etkisi altına alan depremin sonrasında yaraları sarabilmek ve “yanındayız” diyebilmek için Hatay’daki enkaz bölgelerine ulaştık. Gönüllü ekibimizle birlikte arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği Kırıkhan’ın farklı enkaz bölgesinde yüzlerce görevliye binlerce iş eldiveni dağıttık. Enerjinin tükendiği anlarda yanımızda getirdiğimiz binlerce çikolatayı görevli, depremzede ve çocuklara 24 saat esasında atıştırmalık ikramlarda bulunduk.
Akabinde ihtiyaçları tesbit edip kadın pedi, bebek bezi ve maması gibi ürünleri temin edip depremzedelere dağıtımını gerçekleştirdik. Sakarya’dan temin ettiğimiz 1 tır 1,5 LT’lik içme suyunu Öncelikle Kırıkhan Devlet Hastanesi önünde ve Kırıkhan’ın tüm mahallelerinde dağıtımını gerçekleştirdik.
Adana’da Depremin korkusuyla sokaklarda kalan depremzedelere yemek ikramında bulunduk.
İlerleyen günlerde Kırıkhan’da kurulan aşevi aracılığıyla binlerce depremzedeye yemek ikramı gerçekleştirdik.

Depremzedelere anında destek olup, anlık ihtiyaçlarını giderebilmemiz noktasında bizleri yalnız bırakmayan değerli bağışçılarımıza teşekkür ederiz.

Whatsapp İletişim Hattı
İletişim Hattı
Afrika'nın Renkleri Derneği
Merhabalar 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?