Kandil Akşamlarında Kardeşlik Sofraları Kurduk

Kandil Akşamlarında Kardeşlik Sofraları Kurduk

Kamerun ve Çad’da Kardeşlik Sofraları Kurduk

Afrika’nın Renkleri Derneği olarak önemli gecelerimizden olan kandil akşamlarında Kamerun ve Çad ülkelerinde yıl boyunca adak, akika ve şükür kurbanı kestiğimiz, yemek ikramında bulunduğumuz, kıyafetler ve oyuncaklar dağıttığımız yetimhane ve medresede kalan yetim ve muhacir öğrencilerle birlikte Kardeşlik Sofralarımızı kurduk.

Dernek Başkanı Yavuz Atalay, yaptığı açıklamada, “İslam dinindeki kandil geceleri, yardımlaşma ve dayanışma duygularını pekiştirmek için önemli birer fırsattır. Biz de Afrika’nın Renkleri Derneği olarak bu önemli gecelerde, Kamerun ve Çad’da bulunan yetimhane ve medreselerde kalan yetim ve muhacir kardeşlerimizle birlikte Kardeşlik sofralarımızı kurarak yanlarında olduğumuzu hissettirmek istedik. Ramazan boyunca da Emanet ettiğiniz fitreleriniz ve zekatlarınızla birlikte; merhametinizi, sevginizi ve selamlarınızı da yüklenip Afrikadaki kardeşlerimize ulaştırıyoruz.” dedi.

Afrika’nın Renkleri Derneği olarak Ramazan boyunca da bu yetimhane ve medreselerdeki kardeşlerimizle birlikte iftar sofraları kurmaya, zekat, fitre ve fidyelerinizi ulaştırmaya devam edeceğiz.

Destekleriyle bu sofralara ortak olan tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz.


Whatsapp İletişim Hattı
İletişim Hattı
Afrika'nın Renkleri Derneği
Merhabalar 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?