Kumanyalarımızla birlikte zekatlarınızı, fitrelerinizi ve fidyelerinizi belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere teslim ediyoruz.

Bu Ramazan da

Bekleyenler Var!

Temel ihtiyaçlarını dahi karşılamakta zorlanan Afrika’daki binlerce kardeşimize umut olmak, sofralarına kardeşlik elini uzatmak için gönülden çalışıyoruz.

+1200
Ulaştırılan Zarf
+850
Dağıtılan Kumanya
+70000
Ulaşılan Kişi

Zekat ve Fitreleriniz

Nefes Oluyor!

Emanet ettiğiniz fitreleriniz ve zekatlarınızla birlikte; merhametinizi, sevginizi ve selamlarınızı da yüklenip Afrikadaki kardeşlerimize ulaştırarak dayanışma köprüleri kuruyoruz.

Not:Zekat, fitre ve fidye bağışlarınız banka yoluyla veya makbuz karşılığında nakit kabul edilmektedir.

İftar Sofraları

Kuruyoruz!

Çad ve Kamerun’da yılın 365 günü adaklar kesip yemek ikramlarında bulunduğumuz yetimhane ve medreselerde kalan çocuklarımızla birlikte bu Ramazan ayında da iftar sofraları kurmaya devam ediyoruz.
Siz de iftar ikramında bulunarak kuracağımız sofralara ortak olabilirsiniz.

1 kişi İftar Bedeli 100 TL

Not: 100 kişi ve üzeri iftar ikramında ve kurban bağışında isminize özel video gönderilmektedir.

Kardeşlik Sofralarına Ortak Ol

Dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz.

Adak, Akika, Şükür

Kurbanları Kesiyoruz

Adak, Akika ve Şükür kurbanlarınızı Afrika’nın Çad ve Kamerun bölgelerinde ilgilendiğimiz yetimhane ve medreselerde kesiyoruz. Kurbanların etini ise yetim ve muhacir öğrencilere verdiğimiz iftar yemeklerine dahil ediyoruz.

Kesim esnasında adınızın yazılı olduğu bir kağıt ve isminizin özellikle zikredildiği kurban kesim videosunu cep telefonunuza iletiyoruz.

Adak, Akika, Şükür Kurbanı

Temiz Su

Renkli Gelecek

Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz tüm projelerden edindiğimiz tecrübeyle tekrar yola çıkıyoruz. Rotamız Afrika, hedefimiz temiz su kuyuları..
Her proje anlamlı, her proje değerli bizim için. Fakat bu sefer açacağımız kuyularla “Ramazanları Bayram Olacak” Çöl köylerinin çocukları yolumuzu gözlüyor.

Çad şehir merkezinden saatlerce araç yolculuğu yapıp Sahra Çölü’nde yerleşik bulunan köylere ulaşacağız.

Ardınızda Kalıcı Bir Hayır Bırakmak İstemez misiniz?

Su kuyusu bulunmayan ihtiyaç sahibi köylerde su kuyusu açacağız. Siz de sevdiklerinizin isimlerine kuyu bağışı yapabilir böylelikle de kuyudan kullandıkları her bir damla suda dua alabilir, ardınızda kalıcı bir hayır bırakabilirsiniz.

Daha Renkli Bir Afrika İçin; Su Kuyusu Bağışı

Dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz.

Not: Tam kuyu bağışı için bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Afrika’ya bağışladığınız kumanyalar ile binlerce kilometre uzaklıktaki kardeşlerimize yardım elinizi, merhametinizi, sevginizi ve selamınızı da ulaştırıyoruz.
Whatsapp İletişim Hattı
İletişim Hattı
Afrika'nın Renkleri Derneği
Merhabalar 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?