Ramazanda Kardeşlik Sofraları Kurduk

Ramazanda Kardeşlik Sofraları Kurduk

Çad ve Kamerun’daki Yetimhanelerde ve Medreselerde Binlerce Çocuğa İftar İkramında Bulunup, Şehitlerimizin İsimlerini Yaşattık.

Afrika’nın Renkleri Derneği olarak, Ramazan ayının manevi atmosferini yaşayan topluluklar arasında dayanışma ve yardımlaşma ruhunu canlandırmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda derneğimiz, Çad ve Kamerun’da bulunan yetimhane ve medreselerde 5000’den fazla yetim, öksüz ve muhacir çocuğa iftar ikramında bulundu. Ancak bu iftarlar sadece bir yemek değil, aynı zamanda şehitlerimizin isimlerini yaşatma adına anlam kazandı.

Afrika’nın Renkleri Derneği Başkanı Yavuz Atalay, her gün düzenlenen iftarların sofralarına, ülkemizin kahraman şehitlerinin isimlerini verdiklerini belirtti. Şehit Furkan Yavaş, Şehit Alper Kocaman, Şehit Muhsin Yazıcıoğlu, Sultan II. Abdulhamid Han, Şehit Bebek Bedirhan Karakaya, Şehit Fatih Mehmethan, Şehit Oğuz Kağan Usta, Şehit Selçuk Paker, Şehit Okan Altıparmak, Şehit Eren Bülbül, Şehit Ali Gümüş, Şehit Aslan Kulaksız, Şehit Emre Büyükyıldırım, Şehit Bülent Albayrak ve Şehit Yılmaz Gündüz gibi kahramanların isimleri, her bir iftarın anlamını daha da derinleştirdi. Bu iftarlarla birlikte hem çocuklarımıza umut ve sevgi vermenin yanı sıra, ülkemizin kahraman şehitlerinin isimlerini yaşatarak onları anma ve hatırlama fırsatı bulduk. Bu, bizim için bir vefa borcudur ve şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatma adına bir adımdır” dedi.

Afrika’nın Renkleri Derneği olarak Ramazan boyunca kurduğumuz bu sofralarla birlikte emanet edilen, zekat, fitre ve fidyeleri de 30 gün boyunca bu medreselerde yemekleri yapan yetim annelerine (ücretlerinin haricinde) teslim ettik.

Destekleriyle bu sofralara ortak olan tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz.


Whatsapp İletişim Hattı
İletişim Hattı
Afrika'nın Renkleri Derneği
Merhabalar 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?