Doğası ve insanıyla çok renkli bir kimliğe sahip olan Afrika’nın renkleriyle şimdi Anadolu’nun köy okullarını boyuyoruz.

Köy Okulları

Afrika'nın Renkleriyle Dönüşüyor!

Doğası ve insanıyla çok renkli bir kimliğe sahip olan Afrika’nın renkleriyle şimdi Anadolu’nun köy okullarını boyuyoruz.

Köy okullarını Afrika’nın renkleriyle boyayarak Afrika farkındalığı oluşturmak, Afrika’daki kardeşlerimize selam göndermek istiyoruz.

5800
Ulaşılan Kişi Sayısı
12000+
Fidan

İyi Okullar

İyi Gelecekler

“Bir çocuk bir gelecek demektir” anlayışıyla imkanların sınırlı olduğu köy okullarına yardım elimizi uzatarak çocukların daha iyi şartlarda eğitim görmeleri, araştırma yapabilmeleri, deneyim kazanabilmeleri için ihtiyaçları gidermeye çalışıyoruz. Belirlediğimiz ihtiyaçları giderebilmek için bağışlarınız sayesinde harekete geçiyoruz.

Afrika’nın çöllerinden ilham aldığımız saman sarısı, ormanlarının yeşili, suyunun mavisi artık Anadolu’nun köy okullarını renklendirecek. Köy okullarını boyamanın yanı sıra kütüphanelerini, zeka oyun odalarını yenileyecek, tamirlerini yapacak, bahçe düzenlemelerini gerçekleştirecek ve okulun ihtiyaç duyduğu bütün ekipmanları sağlamaya çalışacağız.

Öncelikli amaçlarımızdan biri Afrika farkındalığı oluşturmak olup boyama işlemlerini ve yapacağımız bütün çalışmaları gönüllülerimiz ve Afrikalı öğrencilerimizle birlikte gerçekleştireceğiz. Her konuda desteğini gördüğümüz siz değerli bağışlarımızın bu kıymetli projede de bizleri yalnız bırakmayacağını biliyor, desteklerinizi bekliyoruz. Yapacağınız her bağışla köy okullarına katkıda bulunabilir, çocukların daha iyi bir ortamda eğitim almasını sağlayabilirsiniz.

İyi okullar, iyi gelecekler hayaliyle çıktığımız bu yolda ortak mutluluklar inşa edebiliriz.
Whatsapp İletişim Hattı
İletişim Hattı
Afrika'nın Renkleri Derneği
Merhabalar 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?