21. yüzyılda Afrika’nın suyla imtihanı ne yazık ki devam etmekte. Temiz suya ulaşmak bir tarafa suya ulaşmakta zorluk çekenlerin olduğu bir gerçekle karşı karşıyayız.

Temiz Su

Renkli Gelecek

21. yüzyılda Afrika’nın suyla imtihanı ne yazık ki devam etmekte. Temiz suya ulaşmak bir tarafa suya ulaşmakta zorluk çekenlerin olduğu bir gerçekle karşı karşıyayız.

Son iki senedir yoğun olarak çalıştığımız Afrika’nın Sahra Çölü bölgesinde +120 su kuyusu açılımı gerçekleştirdik. Kuyularımızı, daha önce hiç kuyu açılmamış olan, kilometrelerce yol yürüyerek yağmur sularının birikintilerini alıp, damıtarak kullanan köylerde açmaya öncelik veriyoruz. Açtığımız su kuyularıyla bölgenin su ihtiyacını karşılamayı hedefliyoruz.

14400
Ulaşılan Kişi Sayısı
12000+
Fidan

Dünya Sağlık Örgütü’nün belirlediği standartlara göre açmaya çalıştığımız kuyularımızda hayvanları hiçbir zaman unutmuyor, 40-60 metre uzunluğundaki kuyularımızın ön tarafına faydalanabilmeleri için yalaklar yapıyoruz. Kuyuların etrafına toprak yapısına göre fidanlar dikerek onların da buradaki sulardan beslenmesini önemsiyoruz. Bütün canlılara hizmet eden bu kuyuların tabelasına, yaşanabilecek problemlerin çözülmesi için iletişim numaraları bırakmayı da unutmuyoruz. Ayrıca bu köylerin muhtarlarıyla da iletişim halinde olarak kuyularımız hakkında güncel bilgi ve gelişmeleri takip etmeye çalışıyoruz.

Kuyularımız için bağışta bulunan destekçilerimize, kuyu sertifikaları hazırlıyor, kuyu açılışını video klip ve fotoğraflar ile kayıt altına alarak sonrasında USB ile teslim ediyoruz. Hazırladığımız sertifikalarda; öncelikle kuyunun koordinatları, kuyunun bulunduğu köyün ismi, şehir merkezine uzaklığı, kuyu derinliği ve köyde kaç kişinin yaşadığı bilgileri mevcut.

Bir kuyunun bütün masraflarını karşıladığınız zaman kuyu isim hakkı size verilecek olup, istediğiniz ismi verebilirsiniz. Havuz hesabına dilediğiniz miktarda bağışta bulunarak şehitlerimiz adına açılan su kuyularına dahil olabilirsiniz.

Afrika'nın Renkleri Derneği Su Kuyusu projesi 4. Etap Başlıyor

Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz tüm projelerden edindiğimiz tecrübeyle tekrar yola çıkıyoruz. Rotamız Afrika, hedefimiz temiz su kuyuları..
Her proje anlamlı, her proje değerli bizim için. Fakat bu sefer açacağımız kuyularla “Ramazanları Bayram Olacak” Çöl köylerinin çocukları yolumuzu gözlüyor.

Çad şehir merkezinden saatlerce araç yolculuğu yapıp Sahra Çölü’nde yerleşik bulunan köylere ulaşacağız.

Ardınızda Kalıcı Bir Hayır Bırakmak İstemez misiniz?

Su kuyusu bulunmayan ihtiyaç sahibi köylerde su kuyusu açacağız. Siz de sevdiklerinizin isimlerine kuyu bağışı yapabilir böylelikle de kuyudan kullandıkları her bir damla suda dua alabilir, ardınızda kalıcı bir hayır bırakabilirsiniz.

Daha Renkli Bir Afrika İçin;

Dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz.

Şehitlerimiz İçin Kuyu Açıyoruz

Havuz hesabımızda biriken bağışlarınızla şehitlerimiz adına su kuyusu açıyoruz. Havuz hesabımıza, imkânınız nisbetince istediğiniz miktarla bağış yapabilirsiniz.

Kuyular hakkında bilgi almak için sosyal medya hesaplarımızdan ve derneğimizin telefon numarasından whatsapp aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.
Afrika’nın Renkleri Derneği Whatsapp: (+90) 544 816 9010

Afrika’da bugüne kadar açtığımız su kuyularında insanların tarif edilemez mutluluklarına şahit olduk. Bundan sonra açacağımız kuyularda da bizimle bu mutluluğu paylaşabilir, bağışlarınızla destek olabilirsiniz.
Whatsapp İletişim Hattı
İletişim Hattı
Afrika'nın Renkleri Derneği
Merhabalar 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?