Yarını planlayacağımız, Afrika’nın geleceğini şekillendirip, geliştireceğimiz, dönüştüreceğimiz projeler için ilk başta Afrika’nın tüm renklerini tanımamız gerektiğinin farkındayız.

Renklerini Bilmediğin

Topraklara Yabancısın

Afrika’ya sadece yardımları “al-götür-teslim et-projeyi bitir” sistemiyle yaklaşmayı doğru bulmuyoruz. Yarını planlayacağımız, Afrika’nın geleceğini şekillendirip, geliştireceğimiz, dönüştüreceğimiz projeler için ilk başta Afrika’nın tüm renklerini tanımamız gerektiğinin farkındayız.

2300
Kesilen Kurban

Tezinle Afrika’ya

Yarınları Götür

Araştırmalı, öğrenmeli ve Afrika ile gerçekten bir olmalıyız. Satır aralarında öğrendiklerimizi, sahada teyit edip, desteklemeli, üzerine kafa yormalıyız.

Bu bağlamda Afrika araştırmalarını fazlasıyla önemsiyoruz. Bugüne kadar yüksek lisans ve doktora düzeyinde tatmin edici araştırmaların yapılmadığını bilmek derin bir üzüntü ve boşluk oluşturuyor. Kaynak yetersizliği, gerekli maddi ve manevi desteği bulamamanın bunun temel nedenleri olduğunun da farkındayız.

Afrika’nın Renkleri Derneği olarak bölüm fark etmeksizin, yüksek lisans ve doktora eğitimi alan öğrencilere, Afrika temelli yazacakları tezlerinin araştırmalarını yapabilmeleri noktasında maddi destek verip daha sağlıklı veriler ortaya çıkartmalarını sağlamayı amaçlıyoruz.

Araştırmacı öğrencilerin başvurularını inceleyen akademik danışman ekibimizin onayladığı çalışmalara kaynak kitap noktasında ihtiyaç duyduğu kitapların teminini sağlıyoruz.

Siz de şimdi başvuru yaparak tezinize destek bulabilir, tüm renkleriyle Afrika’nın geleceğini inşa ederken bir tuğlanın sahibi olabilirsiniz.
Whatsapp İletişim Hattı
İletişim Hattı
Afrika'nın Renkleri Derneği
Merhabalar 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?